Mroczna historia Olgi Hepnarowej

Razem z czeską firmą BLACK BALANCE rozpoczęliśmy prace nad projektem pełnometrażowego debiutu fabularnego pt. ”Ja, Olga Hepnarova” w reżyserii Tomasa Weinreba i Petra Kazdy. 

Dzień 10 lipca 1973 roku odcisnął się krwawym piętnem na kartach czeskiej historii. W tym feralnym dniu 22-letnia Olga Hepnarowa celowo wjechała wynajętą ciężarówką w przystanek tramwajowy w centrum Pragi. Z dwudziestu pięciu osób, obecnych wtedy na przystanku, osiem zginęło, a jedenaście zostało ciężko rannych.

Historia Olgi Hepnarowej, to opowieść o samotności, bólu dorastania, niezrozumieniu i alienacji jednostki. Mimo czterdziestu lat, które upłynęły od tego tragicznego wydarzenia, niewiele się zmieniło w kwestii odczuwania rzeczywistości przez młode, wrażliwe, nie potrafiące odnaleźć swojego miejsca w świecie, osoby. Naszym celem nie jest apoteoza czynu tej młodej zbrodniarki, ale próba analizy zjawiska rodzącej się frustracji, która do niego doprowadziła.

Początek zdjęć zaplanowaliśmy na przełom 2012/2013 roku. W dużej części wykorzystamy plenery Dolnego Śląska. Swój udział w koprodukcji potwierdziły takie instytucje jak FAMU (praska szkoła filmowa), Studio Barrandov oraz czeskie studio postprodukcyjne ACE Post. Odtwórczynią tytułowej roli ma być polska aktorka.

Więcej informacji już wkrótce.