spotlight
  
spotlight
  
spotlight

Aktualności

Jan Czochralski - dokument

Jan Czochralski - dokument

6 listopada w TVP 2, o godz 00:05 (w nocy ze środy na czwartek) będzie miał premierę nasz nowy dokument o wielkim i wybitnym polskim uczonym, profesorze Janie Czochralskim. Dlaczego...

80 milionów polskim kandydatem do Oscara!

Komisja Oscarowa powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, wybrała film „80 milionów” Waldemara Krzystka na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Sukcesy naszych produkcji

Niezwykle miło nam oznajmić, że aż dwa nasze projekty – film fabularny „80 milionów” oraz serial „Głęboka woda” - zostały docenione na międzynarodowych festiwalach filmowych i telewizyjnych.

Sukcesy naszych produkcji

 

Niezwykle miło nam oznajmić, że aż dwa nasze projekty – film fabularny „80 milionów” oraz serial „Głęboka woda” -  zostały docenione na międzynarodowych festiwalach filmowych i telewizyjnych.

Kilka dni po nominacji do prestiżowych nagród Złotej Nimfy na Festiwalu Produkcji Telewizyjnych w Monte Carlo, „Głęboka woda”, zdobyła najwyższe wyróżnienie w kategorii serial dramatyczny na 48. Hugo TV Awards w Chicago. Serial został wybrany spośród propozycji telewizyjnych z całego świata.

Trzynastoodcinkowa „Głęboka woda” wg pomysłu Magdaleny Łazarkiewicz  emitowana była od grudnia do lutego b.r. na antenie Programu 2 TVP. Serial opowiada o grupie pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Ich liderem jest Wiktor Okulicki, świeżo mianowany dyrektor Ośrodka, człowiek czynów, nie słów. Akcja każdego z trzynastu odcinków skupia się na jednej sprawie, konkretnym dramacie i jego bohaterze, któremu zespół Wiktora stara się pomóc.

W czerwcu dowiemy się, czy „Głęboka woda”, nominowana  w trzech kategoriach: najlepszy miniserial, aktor (Marcin Dorociński) i aktorka (Katarzyna Maciąg), otrzyma nagrody na festiwalu w Monte Carlo.Film Waldemara Krzystka, „80 milionów” po zakwalifikowaniu do Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, otrzymał także zaproszenie do sekcji konkursowej Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Jest to już druga nominacja dla reżysera, który trzy lata temu na Festiwalu gościł z filmem „Mała Moskwa”, wyróżnionym nagrodą publiczności. Festiwal w Moskwie to obok Berlina, Cannes i Wenecji jedna z największych imprez filmowych w Europie. Odbędzie się on w dniach 21-30 czerwca 2012 roku. 

Partnerzy