spotlight
  
spotlight
  
spotlight

Aktualności

Jan Czochralski - dokument

Jan Czochralski - dokument

6 listopada w TVP 2, o godz 00:05 (w nocy ze środy na czwartek) będzie miał premierę nasz nowy dokument o wielkim i wybitnym polskim uczonym, profesorze Janie Czochralskim. Dlaczego...

80 milionów polskim kandydatem do Oscara!

Komisja Oscarowa powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, wybrała film „80 milionów” Waldemara Krzystka na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Sukcesy naszych produkcji

Niezwykle miło nam oznajmić, że aż dwa nasze projekty – film fabularny „80 milionów” oraz serial „Głęboka woda” - zostały docenione na międzynarodowych festiwalach filmowych i telewizyjnych.

80 milionów polskim kandydatem do Oscara!

Komisja Oscarowa  powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, wybrała film „80 milionów” Waldemara Krzystka na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Selekcji dokonano spośród wszystkich filmów, które miały swoją dystrybucję w polskich kinach w okresie od 1 października 2011 do 30 września 2012.

Decyzję o wyborze „80 milionów” Przewodniczący Komisji Juliusz Machulski uzasadnił: film ten opowiada epizod z polskiej historii w sposób uniwersalny, nieszablonowy i optymistyczny.  

Amerykańska Akademia Filmowa w połowie stycznia 2013 roku ogłosi najpierw dziewięć tytułów, które znajdą się najbliżej walki o Oscara. Następnie lista ta zostanie skrócona do pięciu filmów, które otrzymają nominację i tym samym powalczą o statuetkę. 

Partnerzy